Srebrni piłkarze ręczni

Posted on 2020-10-09

W dniach 29.09 - 1.10.2020 na Śląsku odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej. Znakomicie spisali się panowie, którzy w Siemianowicach Śląskich zdobyli srebrne medale w kategorii uniwersytetów.

W rozgrywkach grupowych zespół AZS Uniwersytet Gdański pokonał WUM Warszawa 34:16 i SGGW Warszawa 34:19. W trzecim meczu nasi zawodnicy ulegli ALK Warszawa, ale dwa zwycięstwa dały im awans do ćwierć finału z drugiego miejsca. W meczu o najlepszą czwórkę ulegli jak się potem okazało - brązowym medalistom w klasyfikacji generalnej - AGH Kraków. Zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zajęli ostatecznie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, ale co najważniejsze srebrny medal wśród uniwersytetów.