Winter photo contest

Posted on 2018-06-11

Zimowa edycja konkursu fotograficznego dla studentów promujących Wydział Ekonomiczny została zakończona. Wśród prac zgłoszonych do konkursu nagrodzone zostały trzy zdjęcia w kategoriach Zabytki, Przyroda i Kultura.

Zabytki:
 


Zdjęcie, które najbardziej spodobało się komisji przedstawia piękny kolorowy budynek w  Centrum Pekinu, w parku Jingshan na północ od Zakazanego Miasta w Chinach. Na szczególną uwagę zasługuje wachlarz barw, ekspozycja koszulki oraz nawiązanie do współpracy z Chinami. Idealnie więc w to miejsce wtapia się logotyp Wydziału Ekonomicznego – w kraju dążącego do bycia ekonomiczną potęgą.

Przyroda:
 


Damüls, pasmo górskie Las Bregencki, Austria

Zdjęcie zostało wykonane w gminie Damüls w Austrii i przedstawia ośnieżone pasmo górskie Las Bregencki. Pokazuje ono zarówno piękno przyrody, jak i szeroki wachlarz zainteresowań studentów Wydziału Ekonomicznego – również w zakresie sportów zimowych. Jest to definitywnie najlepsze zdjęcie tej edycji przedstawiające tego typu krajobraz.

Kultura: 

Trzecim wyróżnionym zdjęciem – tym razem w kategorii kultura – jest fotografia ukazująca jeden z nowych cudów świata – Tadż Mahal. Zarówno uchwycenie budowli, jak i tłumu pokazuje, jak wartościową atrakcją turystyczną jest Tadż Mahal. Wśród tych wszystkich ludzi jest także student Wydziału Ekonomicznego z bardzo dobrze wyeksponowanym logiem.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odbioru nagród (dziekanat, p. 127)!