Interfaculty Entrepreneurship School

Posted on 2016-05-04

Dnia 13 maja br. od godz. 11:00 do 13:30 w Rektoracie w sali 411 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Międzywydziałowej Szkoły Przedsiębiorczości.

Studentów chętnych do wzięcia udziału prosimy o zgłaszanie się do pokoju 127 (Wydział Ekonomiczny UG). Decyduje kolejność zgłoszeń.
 

Agenda spotkania:
Miejsce: Uniwersytet Gdański, Rektorat IV piętro, sala 411
Termin spotkania:  13 maja 2016 r. godz. 11:00
Uczestnicy: 50 osób (studenci, doktoranci, młodzi doktorzy, pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego)

11.00 – 11.10 – powitanie uczestników

11.10 – 12.00 – prezentacja założeń Międzywydziałowej Szkoły Przedsiębiorczości
(Eliza Popławska-Jodko – kierownik projektu, dr Bogdan Włodarczyk – koordynator merytoryczny)

12.00 – 12.20 – przerwa kawowa

12.20 – 13.00 – prezentacja Gra Symulacyjna – Międzywydziałowa Szkoła Przedsiębiorczości
(Monika Górecka – kierownik zespołu informatyków)

13.00 – 13.30 – dyskusja
 

Dla wytypowanych osób udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie kierowane jest do studentów, doktorantów, młodych doktorów oraz pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zainteresowani są ideą Międzywydziałowej Szkoły Przedsiębiorczości.

Głównym celem projektu jest poszerzenie oferty edukacyjnej uczelni poprzez utworzenie Międzywydziałowej Szkoły Przedsiębiorczości (MSP) bazującej na zasadach zrównoważonego rozwoju w aspekcie środowiskowym. To jeden ze sposobów wzmacniania potencjału uczelni i zachęcania młodzieży do studiowania. Projekt jest bezpośrednią odpowiedzią na chęć podejmowania własnej działalności przez studentów, doktorantów jak i młodych doktorów.

Zespół ekspertów i praktyków biznesu został zaangażowany do stworzenia  innowacyjnego (adaptującego norweskie rozwiązania) programu 3-semestralnej ścieżki edukacji studentów, doktorantów i młodych doktorów zainteresowanych skutecznymi modelami prowadzenia działalności biznesowej.


Atutami wypracowanego modelu jest:
- umacnianie przedsiębiorczych postaw młodych ludzi i maksymalne rozwijanie w nich umiejętności myślenia strategicznego;
- ukierunkowanie studentów na budowanie trwałych pozytywnych relacji z tymi, którzy wpływają na sukces ich pomysłu biznesowego i na których oni wpływają swoją działalnością;
- skuteczne przekazanie wiedzy o najnowszych trendach i narzędziach budowania przewagi rynkowej z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnego biznesu i innowacji proekologicznych.

Prowadzący zajęcia (trenerzy i mentorzy) przekażą studentom sprawdzoną, praktyczną wiedzę o zasadach planowania i wdrażania w życie pomysłu na taką innowacyjną działalność biznesową, z której będą mogli być dumni zarówno jej autorzy, jak i region, w którym tego typu młode przedsiębiorstwa powstają.