RAZEM ZROBILIŚMY DOBRO!!

Posted on 2024-01-08

Pracownicy i Studenci Wydziału Ekonomicznego ponownie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Finał akcji odbył się 16-17 grudnia 2023 r.


W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla Pani Marii i jej syna Michała. Pani Maria choruje na nowotwór złośliwy i samotnie wychowuje nastoletniego Michała.

 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pracowników i Studentów naszego Wydziału, w tym szczególnie Kół Naukowych HaZet i KNEB, przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę, której zawartość poprawi sytuację Pani Marii i Michała. W paczce znalazły się zarówno dary rzeczowe przekazane przez pracowników i studentów WE, jak również artykuły zakupione za środki pieniężne zebrane w ramach akcji "zjedz ciasto-wspomóż paczkę" oraz na uruchomionej przez studentów zrzutce.


W ramach naszej szlachetnej akcji łącznie zebraliśmy 6 064 zł, za które zakupiony został m. in.: laptop, głośnik bezprzewodowy, odkurzacz, blender, poduszki, kołdry, pościel ręczniki, artykuły spożywcze, kosmetyki, środki czystości, ubrania oraz leki wspomagające leczenie onkologiczne Pani Marii. Do naszej akcji dołączyła szkoła integracyjna, która podarowała rodzinie zapas karmy dla psa.


Paragony potwierdzające wydatkowanie zebranych środków są do wglądu w pokoju 220.

 

Obraz zawierający w pomieszczeniu, książka, tektura, pudełkoOpis wygenerowany automatycznie Obraz zawierający ubrania, osoba, w pomieszczeniu, ścianaOpis wygenerowany automatycznie Obraz zawierający ubrania, w pomieszczeniu, osoba, ścianaOpis wygenerowany automatycznie

 

Obraz zawierający ubrania, na wolnym powietrzu, obuwie, osobaOpis wygenerowany automatycznie Obraz zawierający w pomieszczeniu, Opakowanie i etykietowanie, pudełko, tekturaOpis wygenerowany automatycznie Obraz zawierający ubrania, osoba, święta, w pomieszczeniuOpis wygenerowany automatycznie

 

 

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki


Pani Maria najbardziej wzruszyła się na widok odkurzacza, w jej stanie zdrowia czystość jest bardzo ważna, a przy psie jest co sprzątać - ten sprzęt bardzo ułatwi jej codzienne życie. Również zapas kremów do pielęgnacji ciała wywołał ogromne emocje. Michał był zaskoczony ilością technicznych przyborów - bloki, ołówki- uwielbia rysunek techniczny. Pies, rodzinny pupil, prawie wszedł do kartonu z karmą, z radości. Było wiele łez szczęścia, praktycznie przy każdym otwieranym kartonie.

 

Obraz zawierający w pomieszczeniu, ściana, meble, podłogaOpis wygenerowany automatycznie Podgląd obrazu Obraz zawierający osoba, ubrania, w pomieszczeniu, computerOpis wygenerowany automatycznie


 

Słowo od Wolontariusza


Rodzina oraz my Wolontariusze chcemy bardzo podziękować Darczyńcom. Sprawiliście tej rodzinie WIELKĄ RADOŚĆ i bardzo dużą pomoc.


Życzymy całemu Wydziałowi wesołych, spokojnych i tak radosnych świąt, jak będzie miała obdarowana rodzina. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.