Faculty of Economics at the UG Open Days!

Posted on 2024-03-15

W dniach 12-13.03.2024 r. odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego podczas których studenci i wykładowcy Wydziału Ekonomicznego UG prezentowali ofertę dydaktyczną i możliwości związane ze studiowaniem na WE UG. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli zobaczyć, co to znaczy być studentem Uniwersytetu Gdańskiego, jakie studia wybrać i czym się kierować podczas dokonywania wyboru o kierunku studiów.

Dni Otwarte UG to 75 stoisk rozstawionych na trzech poziomach Wydziału Nauk Społecznych, blisko 30 wykładów oraz setki uczniów i tysiące rozmów o przyszłości. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć naszą uczelnię zarówno jako miejsce do nauki i zdobywania umiejętności, jak i realizowania swoich pasji.

Studenci różnych kierunków i specjalności Wydziału Ekonomicznego, wraz z wykładowcami, opowiadali kandydatom nie tylko o kierunkach, specjalnościach, kołach naukowych, organizacji studiów, językach obcych, wyjazdach na wymianę zagraniczną, ale też o atmosferze, jaka towarzyszy studiowaniu na naszym wydziale!

Stoisko Wydziału Ekonomicznego było cały czas oblężone i niezwykle chętnie odwiedzane przez uczniów, z czego bardzo się cieszymy!!!
Nie zabrakło również dobrej zabawy w postaci rozwiązywania ekonomicznych quizów, krzyżówek czy gry w Monopoly!

Podczas obu dni odwiedzający Dni Otwarte mieli także okazję posłuchać wykładów „Rynek pracy i zatrudnienie w dobie sztucznej inteligencji”, które przygotowały dr Ewa Ignaciuk i dr Magdalena Markiewicz, łącząc prelekcję z informacjami na temat oferty dydaktycznej oraz zastosowań AI w zawodach i działaniach związanych z kierunkami i specjalnościami oferowanymi na Wydziale Ekonomicznym.

To były dwa dni pełne energii!


Bardzo dziękujemy Studentom i Studentkom naszego wydziału, którzy z takim zaangażowaniem brali udział w Dniach Otwartych i z uśmiechem dzielili się wiedzą na temat kierunków i specjalności. Byliście naszymi najlepszymi ambasadorami!

W przygotowanie/wspieranie studentów podczas Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego na WNS zaangażowani byli (w kolejności alfabetycznej): dr Adam Borodo, dr Ewa Ignaciuk, dr Monika Grottel, dr Magdalena Jażdżewska-Gutta,
dr Maria Matusiewicz, dr Magdalena Markiewicz, mgr Lilia Neumann, dr Leszek Reszka prof. UG, dr Marek Reysowski, mgr Przemysław Wysiński, dr Małgorzata Zielenkiewicz.

Ogromnie dziękujemy Wykładowcom za zaangażowanie, wspieranie studentów i udział w organizacji Dni Otwartych.


Drodzy Kandydaci na studia I i II stopnia!

Jeżeli nie udało się Wam z nami spotkać na Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego, to nic straconego!

Już we wtorek 19 marca będziecie mogli nas spotkać w ramach Dni Otwartych na Wydziale Ekonomicznym!Relacje z Dni Otwartych:
Facebook: WydzialEkonomicznyUG
Instagram: @ekonomug

Dni Otwarte z perspektywy ucznia, studenta, nauczyciela i organizatora | Aktualności - Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

Dni Otwarte UG 2024 - relacja z pierwszego dnia | Aktualności - Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański czeka na przyszłych studentów. Trwają dni otwarte (radiogdansk.pl)