ACCA Family Meeting w Trójmieście

ACCA Family Meetings

ACCA jako współorganizator specjalności Finanse w przedsiębiorstwach daje studentom nie tylko możliwość zdawania egzaminów na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w języku polskim w toku studiów magisterskich, ale i udostępnia szereg innych  możliwości rozwoju.

"ACCA Family Meeting to okazja do wysłuchania wartościowej prezentacji, której tematykę dobieramy w taki sposób, aby każdy z uczestników odnalazł w niej praktyczną wiedzę przydatną zarówno w życiu biznesowym, jak i prywatnym. To również część networkingowa, podczas której uczestnicy w nieformalnej atmosferze mogą poznać się nawzajem i budować wzajemne relacje."

Źródło: zaproszenie na Family Meeting, 26.04.2019 r.

Udział w wydarzeniu zaliczyć można jako 2 punkty CPD.


ACCA Family Meeting maj 2019

W czwartek 16 maja w Hotelu Qubus w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ACCA Family Meeting. Rozpoczęło się powitaniem gości przez Dyrektora Zarządzającego ACCA Polska i Kraje Bałtyckie Pana Jakuba Wojnarowskiego oraz Krzysztofa Jaszczuka, Członka Zarządu, Sysco Polska. Następnie odbyło się szkolenie "Przywódca XXI wieku - jak uskrzydlać ludzi wokół Ciebie?", które poprowadził Arkadiusz Żurek, konsultant, coach, mówca, trener ILM, Sysco Polska. W trakcie warsztatów poruszone zostały następujące zagadnienia: jaki autorytet cenią ludzie?, przywódca wrażliwy - EQ, przywódca mocny - dylemat "zaufanie vs. kontrola" - jak funkcjonować efektywnie?, koncepcje władzy: Etzioni i Raven, władza dla opornych - jak dyscyplinować pracowników? Spotkanie zakończył koktajl networkingowy.
 

ACCA Family Meeting listopad 2018

7 listopada 2018 r. gościliśmy w Gdańsku w Hotelu Almond na spotkaniu z cyklu ACCA Family Meeting. Po przywitaniu gości przez Dyrektora Zarządzającego ACCA Polska i Kraje Bałtyckie Pana Jakuba Wojnarowskiego odbyło się szkolenie dotyczące "Connected Planning". Szkolenie poprowadził Pan Paweł Kowalski, dyrektor Profit&. Spotkanie zakończył tradycyjny koktajl networkingowy, który jest okazją do spotkania ciekawych ludzi oraz wymiany doświadczeń.

 

ACCA Family Meeting czerwiec 2018

12 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ACCA Family Meeting. Tym razem rozpoczęło się od przygotowanej dla studentów tej kwalifikacji prezentacji "ACCA Qualification. The future. Zmiany w kwalifikacji ACCA w 2018 r.". Omówiono najważniejsze modyfikacje w ścieżce kwalifikacyjnej ACCA. Pani Patrycja Rokicka, Head of Education, przedstawiła  dostępne materiały edukacyjne i skuteczne techniki egzaminacyjne. Następnie Pan Damian Dębowczyk, Member Service Manager odpowiadał na pytanie studentów w sesji "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o PER, ale baliście się zapytać" dotyczącej Practical Experience Requirement.

Główna część spotkania rozpoczęła się powitaniem przez Pana Jakuba Wojnarowskieg, Dyrektora Zarządzającego, ACCA Polska i Kraje Bałtyckie. Zebrani wzięli udział w szkoleniu "Finanse - ostoja spokoju?", dotyczącym praktycznej psychologii biznesu, przygotowanym przez Panią Dorotę Szczepan-Jakubowską, Prezesa Grupy TROP.
Spotkanie zakończył koktajl networkingowy.

 

ACCA Family Meeting listopad 2017

Jesienny ACCA Family Meeting w Trójmieście odbył się 22 listopada 2017. Pani Patrycja Rokicka, Acting Head of Education, zaprezentowała najważniejsze zmiany w egzaminach ACCA, nowe materiały edukacyjne, a także praktyczne wskazówki dotyczące zdawania tych egzaminów. Po tradycyjnym powitaniu uczestników odbyło się szkolenie "Neurofitness. Jak wygimnastykowany jest Twój mózg?" przeprowadzone przez Pana Macieja Żylewicza z firmy Piasecka & Żylewicz. Spotkanie zakończył koktajl networkingowy.

 

ACCA Family Meeting marzec 2017

Wiosenny ACCA Family Meeting odbył się 22 marca 2017 r. - tym razem w Gdyni. Szkolenie pt. "Strategia budowania wartości na rynku pracy" poprowadziła specjalizująca się w rekrutacjach w obszarze finansowym Pani Agnieszka Cieślok, Strategic Clients Manager, Hays Poland. Na szkoleniu poruszono następujące zagadnienia: jak świadomie budować swoją wartość na rynku pracy, efektywne zarządzanie swoją karierą, aktualne trendy rynku pracy w obszarze finansowym, tworzenie profesjonalnego profil w mediach społecznościowych, skuteczne prezentowanie swojej osoby. Spotkanie zakończyło się kolacją networkingową.

 

ACCA Family Meeting marzec 2016

10 marca 2016 r. w Hotelu Qubus w Gdańsku odbył się kolejny ACCA Family Meeting. Szkolenie pt. "The Leader's Challenge" przeprowadził Ashim Kumar, coach, teacher & speaker z The John Maxwell Team. Spotkanie zakończyło się koktajlem networkingowym.

 

ACCA Family Meeting wrzesień 2015

16 września 2015 r. na ACCA Family Meeting uczestniczyliśmy w szkoleniu pt. "O zmianie strategicznej strategicznie". Szkolenie przeprowadził Pan Rafał Świeżak z Crido Businessak. Poruszona zostały takie zagadnienia jak: sposób przeprowadzenia zmiany strategicznej strategicznie, wykorzystanie dotychczasowej wiedzy na temat zarządzania zmianą w praktyce planowania i wdrażania zmian w biznesie, co naprawdę dzieje się w przedsiębiorstwie podczas zmian, jakie błędy są popełniane najczęściej przy wprowadzaniu zmian i co zrobić, aby ich uniknąć.

 

ACCA Family Meeting kwiecień 2014

We wtorek 8 kwietnia studenci Finansów w Przedsiębiorstwach zostali zaproszeni na ACCA Family Meeting. Odbyło się ono w Dworze Oliwskim w Gdańsku. ACCA Family Meeting jest spotkaniem przedstawicieli ACCA ze studentami, absolwentami oraz praktykami.

 

 

Dla naszych studentów przygotowano specjalną sesję pytań i odpowiedzi na temat ACCA. Następnie studenci mogli wziąć udział w interesującym szkoleniu na temat Pozytywnego zarządzania, prowadzonym przez Pana Łukasza Fijałkowskiego. Dodatkowym atutem szkolenia był fakt uzyskania za nie 2 punktów CPD (Continuing Professional Development). W części "networkingowej" uczestnicy spotkania w nieformalnej atmosferze mogli poznać się nawzajem i budować wzajemne relacje.


Nasi studenci otrzymali od przedstawicieli ACCA wiele interesujących materiałów szkoleniowych oraz czasopism na temat finansów.
Natomiast absolwenci kwalifikacji ACCA zaproponowali naszym studentom uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach, które rozwiną ich umiejętności i kompetencje w zakresie przedmiotów akredytowanych przez ACCA.


Spotkanie było bardzo interesujące nie tylko z punktu widzenia wartości merytorycznych, rozszerzyło ono bowiem również sieć kontaktów interpersonalnych, co otworzyło przed naszymi studentami nowe możliwości.