Seminarium dyskusyjne „Studia i co dalej”

Opublikowano 21 lutego 2017 roku

Jak co roku, Morskie Koło Naukowe działające w strukturach Instytutu Transportu i Handlu Morskiego Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, zorganizowało seminarium dyskusyjne „Studia i co dalej”. Wydarzenie odbyło się dnia 16 listopada 2016 roku, o godzinie 11.00, na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

Ideą seminarium było ukazanie studentom specjalności Transport i Handel Morski możliwości zatrudnienia, jakie czekają ich po zakończeniu studiów. Dzięki wydarzeniu studenci mieli okazję spotkania się z potencjalnymi pracodawcami oraz wysłuchania przygotowanych przez nich ofert praktyk zawodowych i staży. Przedstawiciele zaproszonych na seminarium przedsiębiorstw podzielili się z nami swoimi oczekiwaniami dotyczącymi nowo zatrudnionych pracowników oraz zaprezentowali swoją ofertę skierowaną zarówno do absolwentów, jak i do osób wciąż studiujących.

W tym roku na nasze seminarium zostali zaproszeni przedstawiciele czterech przedsiębiorstw:

  • UNIFEEDER A/S - reprezentowane przez Panią Natalię Urbańską,
  • HTPCS Sp. z o.o, - reprezentowane tego dnia przez Panią Beatę Szymanowską, Panią Ewelinę Ziajkę oraz Pana Damiana Krygera.
  • CMA CGM POLSKA Sp. z o.o - reprezentowane przez Panią Aleksandrę Szyszkę oraz Panią Martę Kulas–Gangloff,
  • OMIDA Logistics - reprezentowane przez Pana Bartłomieja Glinkę.

Podczas swoich prezentacji, goście opowiedzieli nam o tym, czego możemy się spodziewać, kiedy zostaniemy zatrudnieni w danej firmie, jakie panują tam zwyczaje a także podpowiedzieli studentom jakie umiejętności powinni rozwijać już teraz, aby stać się atrakcyjnymi i konkurencyjnymi pracownikami.